egliseeglise-2

V srdci okresu Kroměříž ve Zlínském kraji, uprostřed náměstí v malé vesničce jménem Kyselovice, se tyčí pyšně Chrám strážných andělů. Tento chrám se nedávno stal součástí významné renovace, jejímž hlavním cílem bylo co možná nejvíce se vyhnout poškození chrámu.

Byl postaven v letech 1904 až 1906 v novogotickém stylu, jeho zvonice dosahuje výšky až 37 metrů a pravidelně se v něm schází  493 obyvatel této vesnice.

Jedná se tedy o stěžejní památku vesničky, a společnosti LIKO-S, A.S, certifikovaný dodavatel izolační pěny  Icynene, dostal za úkol najít vhodnou izolaci, která by zajistila nejen zateplení chrámu, ale také aby zaručila jeho ochranu. Tým společnosti Icynene v rámci projektu oslovil také několik místních firem, aby vytvořili řešení izolace lehké, prodyšné a pružné a vyřešily tak účinně hlavní problémy, které tuto stavbu zasáhly.

Tým společnosti LIKO-S použil k vyřešení pěnu Icynene H2Foam LITE, která se vyznaučuje zejména nízkou hustotou. Tento typ pěny byl aplikován od hlavního oblouku až pod zvonici, kde – podle legendy – straší duchové. Zvolené izolační řešení nyní poskytuje chrámu tu nejúčinnější ochranu a díky všem těmto rekonstrukcím může pokračovat ve své tradici a i nadále být dominantou vesničky a sloužit k setkávání jejích obyvatel.

Ostatní projekty

Níže uvádíme přehled našich posledních projektů