3970 zasazených stromků
MAKING THE WORLD GREENER TOGETHER
více info
peniche

Jistý belgický podnikatel ohromen kromě jiného také ekologickými vlastnostmi pěny Icynene H2Foam, se rozhodl zaizolovat a učinit tak zároveň vzduchotěsnou svou 84 let starou loď jménem Navis Salviae.

Díky vizi tohoto belgického podnikatele, pana Aymara Mosserona Dupina, bude 84 let stará bárka pokřtěná  Navis Salviae i nadále křížit evropské veletoky. Tato loď (archaický výraz zní Jumetois), zkonstruovaná ve dvoře Lacroix de Flawinne v roce 1929, bude kompletně přestavěna na loď, v níž bude možné nalézt školu, kongresovou místnost,  kuchyni i restauraci.
Pan Dupin doufá, že tato velkolepá renovace umožní lodi plavit se po malebných vodách evropských veletoků, jako je například i Rýn. Navis Salviae pojme až 30 osob najednou, což z ní činí ideální volbu např. pro kuchařské kurzy na vodě.

Revitalizace velké dámy

Aby se loď mohla plavit,  musí dodržovat přísné evropské stavební normy. Záď, původně ukrývající apartmá a soukromou koupelnu,  musela být kompletně zbourána, aby mohl být odkryt trup lodi. Stavitelé opracovali trup, poté otevřeli vstup do útrob, aby tak mohli zrekonstruovat celý tento prostor a změnit jej na kuchyni a vstupní část.

Byla tak provedena kompletní rekonstrukce, od provedení rozvodů kanalizace, elektrických rozvodů, přes  vytápění / ventilaci až po zajištění těch nejdrobnějších úprav v rámci kompletní stavební rekonstrukce.

Zateplení plovoucí instalace

Majitel lodi, zaujat několika články v tisku i reportážemi v televizi,  zaměřil svou pozornost na izolační pěnu Icynene H2Foam zejména pro její vysokou efektivitu. Nadouvadlo tohoto produktu – voda – rovněž vzbudilo zájem, neboť tak zcela odpovídá místním zdravotním i bezpečnostním normám.

S ohledem na svůj původ, který plně odpovídá přímořským klimatickým podmínkám, přivedla volba izolačního typu – pěna s otevřenými nebo uzavřenými buněčnými strukurami – výrobce z Beneluxu, aby se obrátil na inženýrské týmy, na vědecké výrobní skupiny a na technické služby Icynene v Severní Americe, aby mohl vybrat tu nejlepší možnou volbu pro svou loď Navis Salviae. Nakonec byla pěna H2Foam Forte zvolena jako nejlepší výběr k izolaci této lodě.

Pěna Icynene H2Foam Forte, první pěna s uzavřenými buněčnými strukturami o střední hustotě nadouvaná na 100% vodou, tak představuje nejnižší riziko účinků globálního oteplování na planetě.
Na základě certifikace REACH a silnému obsahu recyklovaných materiálů je pěna H2Foam Forte tou nejlepší volbou pro tuto loď. Díky své jedinečné formuli a vlastnostem substrátů obvykle používaných  na stavbě  v rozsahu klimatických podmínek a v rámci strukturní integrity typické pro obytné i komerční budovy, se pěna H2Foam jeví ideální volbou rovněž  pro lodě.
Pěna  Icynene H2Foam Forte přispívá ke zlepšení kvality vzduchu uvnitř interiéru, kdy zamezuje  infiltraci vzduchu a přenosu vlhkosti.
Rostoucí zájem o stříkanou izolační pěnu  H2Foam vyvolává stále větší ohlas u návštěvníků tohoto regionu. Místní podnikatel začal aplikovat výrobek v polovině června 2013  za přítomnosti zvídavých kolemjdoucích, kteří přišli obhlédnout s předstihem rekonstrukční práce.
Následně po aplikaci pěny H2Foam v trupu lodě bude  Navis Salviae  připravena k vyplutí jako škola, kuchyně i kongresové centrum a naplní tak vizi svého majitele.

Ostatní projekty

Níže uvádíme přehled našich posledních projektů