3970 zasazených stromků
MAKING THE WORLD GREENER TOGETHER
více info
emmanuel-600emmanuel-579emmanuel-578

Každý projekt ztracené půdní vestavby musí být navržen v rámci domu jako celku, neboť se liší případ od případu a každý z nich je jedinečný. Stejné řešení  na různé projekty není zrovna nejlepším postupem ke zdárnému výsledku. Realizace  takto důležitých konstrukčních prací jsou příležitostí k vylepšení bydlení jako celku, někdy rekonstrukce právě jedné části může změnit celou fyziognomii domu a vylepšit tak kompletně jeho komfort.

Například ztracené bednění může mít za následek až příliš tmavou místnost.

Dům, na jehož rekonstrukci jsme se zaměřili, se nachází v okolí Dieppe. Jedná se o dům z 80. let, se sklonem střechy do 35° a rámem se ztraceným bedněním. Tento dům, i když dokonale  zachovalý a vkusně zdobený, nebyl zrovna ideální k příjemnému bydlení, neboť byl postaven v nehostinném terénu obklopeném velmi vysokými stromy, a dokonce i v létě, kdy je slunce vysoko a den dlouhý, byly obývací pokoj a kuchyňský kout stále zastíněné.

Koncept projektu spočíval v řešení dvou místností, koupelny a prosvětleného pokoje v patře. Bylo jasné, že rozhodnutí vytvořit místnost v patře vznikla jako reakce na nedostačující světlo v přízemí.

Poté, co projekční kancelář prostudovala náklady, navrhli jsme prosvětlit obývací pokoj v přízemí krásným světlem ze strany střechy. Proto jsme také navrhli dva pokoje a koupelnu propojené průchodem. Z jedné strany jsme vytvořili velký otvor v podlaze, nad nímž se nachází dvojice velkých světlíků, a naproti další světlík  stejné velikosti  přímo nad  krásným schodištěm. Tento lom světla  doslova rozjasnil celé přízemí. Na konci byly nabílo vymalovány dřevěné části, které tvořily oddělení mezi kuchyní a obývacím pokojem. Po této rekonstrukci bylo v domě dostatek světla také v zimním období.

Ostatní projekty

Níže uvádíme přehled našich posledních projektů