3970 zasazených stromků
MAKING THE WORLD GREENER TOGETHER
více info
THERMLOC-FILM-SET-1THERMLOC-FILM-SET-2THERMLOC-FILM-SET-3THERMLOC-FILM-SET-4

Studia Linen Mill Film and Television v Bann Valley v Severním Irsku nedávno kontaktovala specialisty na izolační expanzní pěnu a požádala je provést izoalci na jednom z míst. Pojďme se nyní podívat, jaké výhody pěna Icynene přinesla.

Jako první byla vybrána bývalá továrna, která měla být přeměněna ve filmové a televizní studio. Investoři a architekti se několikrát setkali a prodiskutovali  velké množství otázek, než se rozhodli a určili, jakou tepelnou a zvukovou izolaci zvolit tak, aby co nejlépe zapadala do daného prostoru. Před aplikací expanzní pěny pronikali zvuky způsobené provozem a vzdušným pohybem nedalekého letiště až do budovy. Inženýři, kteří dostali projekt na starosti, hledali mimo jiné také způsob, jak zabránit shromažďování srážek pod střechou během bouřek, neboť klima v Irsku je obzvláště vlhké.

Expanzní pěna LD-C-50 Icynene byla použita jako izolant, protože může být aplikována na veškeré povrchy, stěny i zastřešení. Aplikace byla provedena během dvou dnů. Umožnila zlepšit zvukotěsnost, eliminovat kondenzaci a zejména snížit výrazně energetické náklady. Majitelé studia také zaznamenali výrazné úspory v rámci vytápění a klimatizace, které snížili přibližně o 50%.

Ve vztahu k ostatním typům izolace nabízí expanzní pěna rovněž výhody nejen okamžité, ale také dlouhodobé. Pěna může až 100 krát zvětšit svůj původní objem ihned několik vteřin po aplikaci.  Vzduchotěsnost, která pomáhá při snižování rizik respiračních poruch limituje vstup nečistot a zamezuje rozšíření plísní, jejichž vznik je podporován shromažďováním kondenzátů a vlhkosti. Tato expanzní izolace na 100% nadouvaná vodou se může aplikovat všude bez rizika, je vhodná pro ty, kdo bydlí v domech, bytech nebo do kanceláří.  Skelná vata a ostatní tradiční izolanty  musejí být pravidelně měněny, neboť  sesedají a absorbují vlhkost, zatímco pěna Icynene nabízí vynikající životnost.

S pěnou Icynene jsou snížena nebezpečí plýtvání energií a rizika respiračních poruch. S touto expanzní pěnou ucítíte rozdíl každý den, v kvalitě života i v úsporách energie.

Ostatní projekty

Níže uvádíme přehled našich posledních projektů