3970 zasazených stromků
MAKING THE WORLD GREENER TOGETHER
více info
ecole

V Kanadě, na sever od Ontaria na březích Hudsonova zálivu, se místní komunita Attawapiskat konečně odhodlala po více než deseti letech postavit novou školu, aby se žáci nemuseli učit ve stávajících nevyhovujících prostoách. Tento kolosální projekt spotřeboval přibližně 90 souprav tuhé izolační pěny Icynene s uzavřenými buněčnými strukturami.

Komunita Attawapiskat žije na dalekých březích Severního Ontaria, v kraji, kde se lednová teplota  blíží až k -30°C. Bez schůdné přístupové cesty je možné dostat se do této komunity jedině letadlem nebo v létě lodí. Tato oblast se nedávno stala terčem kanadských médií z důvodu sociálních problémů,  které trápí tuto odloučenou populaci, která čítá přibližně  2000 osob. Kanadská vláda a také místní vedení investovali již velké množství prostředků do infrastruktury, jako je například výstavba nové školy.

Projekt

V roce 2000 museli žáci opustit svou školu z důvodu  obav plynoucích z kontaminace půdy. Žáci byli přemístěni do dočasných učeben až do doby, než byla postavena tato nová škola, která již musí být dokonale izolována, aby vyhovovala velmi drsným klimatickým podmínkám.
V únoru  2012 kanadská vláda odsouhlasila smlouvu, aby mohly začít první stavební práce a žákům tak byl poskytnut vhodný prostor k e studiu a vyučujícím inspirující prostředí k jejich práci.

Zdolání obtížností s přístupem a klimatických podmínek

Dodavatel pěny Icynene Penta Protective Coatings zvítězila ve výběrovém řízení, které jí tak umožnilo zateplit strukturu rozsáhlé budovy touto pěnou s uzavřenými buněčnými stěnami.
Pěna Icynene s uzavřenými buněčnými stěnami se vyznačuje excelentní teplotní odolností a umožňuje tak zamezit pronikání vlhkosti do opláštění budovy.
Jak již bylo řečeno, lze se do této oblasti dostat pouze letecky nebo v letních měsících také lodí, zatímco v zimě se sem kamiony dostanou pouze po ledovci. Týmu Penta Protective Coatings se podařilo v průběhu roku 2013 dopravit po této ledové cestě projekční techniku. Lodí bylo posláno 90 souprav požadovaných produktů.  Když byl projekční materiál konečně na místě, dodavatel provedl během léta izolaci vnější část velké tělocvičny, ale muselo se čekat až do září 2013, až byla  střecha připravena k izolaci.

Ostatní projekty

Níže uvádíme přehled našich posledních projektů