3970 zasazených stromků
MAKING THE WORLD GREENER TOGETHER
více info
caves-sancerrecave-2

Jedna z největších vinařských oblastí ve Francii, Bué, nacházející se v údolí Loiry, je jednou z mála oblastí schopných vyrábět vína Sancerre.
Vincent Pinard, vinice respektující životní prostředí, je jedna z prvních, v níž  byly sklady zatepleny pomocí této nové ekologické metody.

Městečko Bué, situované v této známé vinařské oblasti v údolí Loiry, se řadí mezi několik málo městeček, které mají oprávnění vyrábět víno v Sancerre podléhající normě kontroly původu (AOC). Přibližně dvě hodiny cesty na jih od Paříže a necelých 40 minut z Bourges se nachází tato obast, která je místem setkání bílého suchého sauvignonu a plného černého pinotu. Oblast Vincent Pinard, jedna z nejstarších a  nejvěhlasnějších vinic v širokém okolí, nechala  zaizolovat své sklady touto  pěnou, aby mohli být lépe udržovány a regulovány teploty potřebné ke kvašení.

Projekt

K izolaci byla zvolena pěna Icynene H2Foam Lite, neboť dokonale vyhovuje svou filozofií životního prostředí. Vinice Vincent Pinard se vyznačuje politikou přísného a dlouhodobého vývoje s odkazem na metody biologické a organické sklizně. Pěna Icynene se svými ekologickými a energetickými vlastnostmi je pro tento projekt jako stvořená. V říjnu 2012 se Bruno Gimel, jeden z dodavatelů systému Icynene a manažer společnosti Durabilis Isolation, setkal s Patrice Lacourem, místním architektem z této oblasti Sancerre. Přesvědčil se, že sklepy v oblasti Vincent Pinarde mohou být efektivně izolovány právě touto pěnou. Úkolem bylo zajistit, že proces kvašení nebude touto izolací negativně ovlivněn.
Společnost Durabilis Isolation kontaktovala, Centrum výzkumu a odbornosti vína a životního prostředí, Vect’Oeur,  aby provedli sérii zkoušek a analýz a ověřili tak neškodnost izolace ve spojení s výrobou vína.
Na základě četných testů a řízených výzkumů potvrdili výzkumní pracovníci společnosti  Vect’Oeur, že Icynene nemůže nijak poškodit proces kvašení. Výsledek této studie otevřel cestu v použití tohoto nového typu moderní izolace ideální pro proslulé « luxusnější » sklepy téměř po celé Francii, jako např. v oblasti Vincent Pinard v Bué.

Ochrana vína

Společnost Durabilis Isolation zde provedla zaizolování na celkem přibližně 382 m2 pomocí lehké a pružné pěny s otevřenou buněčnou strukturou. Pěna Icynene H2Foam Lite se projevila jako ideální pro sklepní prostory, neboť umožňuje udržovat a regulovat teplotu potřebnou ke kvašení. Kromě toho její vzduchotěsnost a paropropustnost ochraňují víno od vnějších nečistot a umožňují tak zvýraznit jeho chuť během kvašení. V některých oblastech byla použitá pěna doplněna černým nástřikem, čímž vznikl tmavý a suchý povrch, srovnatelný s povrchy ve sklepích, aby bylo víno proces kvašení ve sklepech chráněny.

Výsledek

Díky provedení izolací pomocí pěny Icynene může oblast Vincent Pinard v Bué nadále pokračovat v produkci vynikajících vín Sancerre. Společnost Durabilis Isolation je hrdá, že se tak může podílet na moderní a ekologické výrobě prestižních francouzských vín. Díky pěně Icynene může nyní také přispívat k ochraně životního prostředí a zejména dědictví vinařských předků v údolí Loire, kteří patří mezi ty nejlepší dodavatele vín na světě.

Ostatní projekty

Níže uvádíme přehled našich posledních projektů