Ekologie

Ekologie

Společně za zelenější svět
 
Doba, ve které žijeme, by se dala zjednodušeně nazvat dobou plastovou. Průměrný Evropan vyprodukuje za jediný rok 100 kg plastového odpadu, a dokonce už i v našem potravinovém řetězci znepokojivě roste množství mikroplastů. Jako Icynene jsme se rozhodli, že je čas s tím něco udělat.
 
Klíčovou filozofií firmy Icenyne je udržitelnost životního prostředí. Jsme si plně vědomi, že nejsme schopni sami zachránit svět, ale pevně věříme, že vytrvalým úsilím a postupnými kroky můžeme něco podstatného změnit a posunout k lepšímu.
 
Evropané každoročně vyprodukují 25 milionů tun plastového odpadu, ale méně než třicet procent se ho třídí a recykluje (Zdroj: The Guardian). Proto jsme začali využívat použité PET lahve jako jednu ze základních ingrediencí pro všechny naše pěny s uzavřenou buněčnou strukturou. Jejich zpracování je sice technologicky náročnější a nákladnější, ale my věříme, že to stojí za to.
 
Pokaždé, když je pěna Icynene použita k izolaci jakékoli budovy, úspory energie se automaticky promítají do nižších emisí uhlíku. Naše vodou rozpínané izolační pěny mají nejnižší potenciál globálního oteplování.
 
V zájmu zlepšení klimatu v Evropě se firma Icynene rozhodla věnovat část zisku z každého prodaného sudu na vysazení pěti stromů. Po pečlivém zvážení byl pro tento projekt vybrán národní park v samém srdci Evropy. Obnova tatranských lesů na Slovensku, které byly postiženy přírodní katastrofou, podstatně přispěje ke zlepšení klimatu, ve kterém všichni žijeme.
 
Těmito třemi kroky jsme se jako Icynene rozhodli přispět k tomu, aby byl svět zelenější.
Přidejte se k nám.

Zavřít