3970 zasazených stromků
MAKING THE WORLD GREENER TOGETHER
více info
porcherie-2porcherie

Farmy v Kiernanu, klíčový dodavatel v oblasti masného průmyslu v Irsku, konkrétně vepřového masa, uskutečnil důležitý projekt v rámci revitalizace, který umožnil díky izolační pěně Icynene odstranit problémy v rámci tepelného komfortu.

Ve vnitřních prostorách chlívů a kójí musí být udržována stabilní teplota, která zaručuje produktivitu hospodářských zvířat, v tomto případě vepřů, v optimálním komfortu a zajišťuje tak jejich zdravý vývoj.

Vepřové farmy  Kiernan poptávali od irského dodavatele izolační pěnu Icynene Airseal Insulation, aby jim vyřešila potřebu výhodné a vysoce výkonné izolace a zajistila tak správný tepelný komfort a zamezila riziku kondenzace.

Pěna Icynene v zemědělských objektech

Většina zastřešení vyžaduje po určité době vždy alespoň minimální opravu, v mnohých případech dokonce kompletní a nákladnou rekonstrukci. Pro farmy Kiernan bylo doporučeno použít izolační stříkanou pěnu s otevřenými buněčnými strukturami s nízkou hustotou H2Foam Lite Plus, aby byla izolována zejména spodní vrstva struktury.
H2Foam Lite Plus byla vybrána namísto tuhé pěny s uzavřenými buněčnými strukturami z důvodu její pružné struktury, která umožňuje přizpůsobit se přirozenému pohybu zastřešení. Navíc izolace umožňuje dřevu přirozeně dýchat, zatímco její vzduchtěsné kapacity zabraňují alergenům a nečistotám proniknout do interiéru objektu.

Izolace Airseal  byla použita v první části projektu, který čítá celkově 9 etap, a to za pouhé dva týdny, pokrytím přibližně  2,200m2 povrchu v podkroví se 75mm tloušťky izolační pěnou H2Foam Lite Plus.

Odhaduje se, že použití této izolační pěny Icynene ve vepřínech umožní snížit energetickou spotřebu až o 48 %.

 

Ostatní projekty

Níže uvádíme přehled našich posledních projektů